Cieszyńska etnologia w Zamku Zagadek

zamek_tajemnic.jpg

W dniu 22 listopada 2018 roku studentki drugiego roku etnologii M.U. w ramach zajęć dydaktycznych wraz z dr Magdaleną Szalbot i dr hab. Agnieszką Pieńczak odwiedziły wiślański Zamek Zagadek. Znajduje się on w klimatycznym budynku Pałacyku Myśliwskiego Habsburgów koło dworca autobusowego.  Miałyśmy niepowtarzalną okazję poznać zawartość trzech tajemnicznych pokoi, z których należało w ciągu godziny wyjść, znajdując ukryty klucz lub tajemne przejście. Trzy godziny zagadek, łamigłówek, poznawania zawartości tajemniczych skrytek... Było warto.  Polecamy szczególnie pokój nowojorskiego golibrody...
 
Serdecznie dziękujemy właścicielowi Zamku Zagadek oraz studence I roku etnologii Nikoli Dąbrowskiej za zaproszenie do świata tajemnic i wspaniałej rozrywki. 
 
Miłośnicy zabawy w escape room znajdą w Zamku Tajemnic trzy pokoje tematyczne:
  
MAGICZNY SKLEP Z RÓŻDŻKAMI
Wchodzicie do magicznego sklepu z różdżkami. Właściciel wyszedł gdzieś na chwilę i choć zapomniał zamknąć sklep to nie dezaktywował czarów chroniących jego różdżki przed nieproszonymi gośćmi. Słyszycie jak drzwi się za wami zamykają z zewnątrz.
Jesteście uwięzieni. Nie wiadomo kiedy właściciel wróci. Macie jednak przeczucie, ze czary nie kończą się na zamknięciu drzwi. Jeśli nie uda wam się wydostać w ciągu 60 min, możecie spodziewać się czyraków a pewnie i nie tylko.
 
NOWOJORSKI GOLIBRODA W LATACH PROHIBICJI
Jesteście właścicielami nowojorskiej kamienicy w której mieści się salon golibrody. Obserwujecie ze w ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie zakładem. Jest to szczególnie zastanawiające z uwagi na fakt, ze klienci wychodzą z salonu z wyjątkowo niedopracowanymi włosami za to w wyśmienitych humorach.
Spróbujcie dowiedzieć się o co tak naprawę chodzi...
Jaki sekret skrywa barber shop...?
 
MIKOŁAJKOWA MISJA
Święty Mikołaj ma pełne ręce roboty przez cały rok. Właśnie wyruszył w świat z misją rozdania świątecznych prezentów. Niestety z powodu roztargnienia zabrał pączki, ale nie wie komu je wręczyć. Na dodatek Elfów nie ma bo wyjechały do spa na zasłużony odpoczynek... Czy pomożecie zapominalskiemu Mikołajowi dokończyć zadanie?
 
Wszelkie informacje można znależć na stronie:
http://www.wisla.pl/turysta/news/escape-room-w-wisle

Załączniki