Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną już za nami. Tematem przewodnim siódmej edycji imprezy był film.

Tego dnia Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji zamienił się w wielki festiwal filmowy niczym w Cannes. W wydarzeniu wzięły udział 22 placówki, czyli blisko 200 osób. Na tę okoliczność przygotowano m.in. warsztaty z komedii romantycznej, zorganizowano spotkania z policjantami, leśnikami i strażakami wraz z prezentacją sprzętów, a organizatorzy, dbając o miłą atmosferę, przebrali się za znane filmowe postaci. Wśród atrakcji tego dnia odbył się również koncert Cieszyńskiej Orkiestry Dętej, a także seans filmu stworzonego przez uczestników Dnia Godności podczas warsztatów z animacji poklatkowej.

Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Pedagogów wraz z pracownikami Zakładu Pedagogiki Specjalnej  i Zakładu  Inkluzji Społecznej i Edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego. Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych wsparli również Fundacja "Moja Przyszłość", Terapeutyczne Punkty  Przedszkolne "Słoneczna Kraina” i studenci Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji i Wydziału Artystycznego w Cieszynie.