Etnolodzy prowadzą panel dyskusyjny na WOMEX 2017

[current-page:title] - obraz

Najważniejsze wydarzenie w branży muzycznej popularyzujące MUZYKĘ ŚWIATA - koncerty, targi, pokazy filmów, konferencje - miało w tym roku miejsce w Katowicach. Pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego, dr Katarzyna Marcol oraz dr Magdalena Szyndler, prowadzili panel dyskusyjny pt. „Can Folklore Be a Cool Thing? Exploring some contemporary aspects of folkloric inspirations”. Wraz z nimi uczestniczyli w dyskusji Piotr Szewczyk (dyrektor zespołu „Ziemia Myślenicka” i główny organizator festiwalu „International Folk Meetings Małopolska”) oraz  Krzysztof Pająk (instruktor tańca w Studenckim Zespole Pieśni i Tańca „Katowice” oraz właściciel firmy „Pijani Folklorem”).

Panel dyskusyjny miał miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dn. 28.10.2017, godz. 12.00, Conference Room 1. Rozmawialiśmy o tym, co inspiruje młodzież w folklorze i jak dzisiaj młodzi ludzie przetwarzają wiedzę o przeszłości, aby była dla nich atrakcyjna.

Womex jest okazją do spotkania przedstawicieli branży muzycznej: wykonawców, managerów, producentów i miłośników muzyki świata. Oprócz targów i dyskusji organizowane były pokazy filmów oraz koncerty zespołów muzycznych z całego świata.

Więcej informacji na stronie:

WOMEX 2017WOMEX 2017womex_panelists.jpgwomex_presentation.jpg