IV Piknik z okazji Dnia Szybiniaka

2 czerwca br. miał miejsce IV Piknik z okazji Dnia Szybiniaka organizowany przez Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Plenerowa impreza odbyła się na terenie szkoły i była adresowana do mieszkańców Cieszyna i okolicy. W związku z realizacją umowy o współpracy pomiędzy III LO im. Szubińskiego  (naszym „Liceum uniwersyteckim”) a Wydziałem Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, nie mogło zabraknąć również naszej obecności. W licznych wydarzeniach przygotowanych przez młodzież z „Szybina” udział wzięli także studenci oraz pracownicy – dr Barbara Chojnacka-Synaszko oraz mgr Sylwia Ryszawy z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji, którzy zorganizowali zajęcia plastyczne, rozrywki umysłowe, zabawy ruchowe oraz przygotowali niespodzianki dla najmłodszych. Jak zwykle sporą atrakcją, zarówno dla młodzieży i maluchów była nasza uniwersytecka maskotka - Usiołek, który rozdawał usiowe krówki i chętnie pozował do zdjęć.
Serdecznie dziękujemy studentom pedagogiki ze specjalności opiekuńczo-wychowawczej z asystentem rodziny – Jędrzejowi Bieniek, Magdalenie Stokłosie i Tomaszowi Solich - za pomoc w realizacji wydarzenia.