Koło Animatorów Kultury

Studenckie Koło Animatorów Kultury działa bardzo prężnie, stawiając na rozwój nie tylko własny, ale i otoczenia. Jesteśmy pełni pasji, entuzjazmu i otwarci na nowe działania.

Członkami Koła są w większości studenci kierunku animacja społeczno – kulturalna oraz kierunku edukacja kulturalna, których pasją, oprócz samego studiowania zagadnień kultury, jest wprowadzanie zdobytej wiedzy i umiejętności w życie. Efektem tych działań jest aktywizacja nie tylko studentów, ale również wykładowców, mieszkańców Cieszyna i gości odwiedzających miasto Trzech Braci.
Co roku Koło Animatorów jest współorganizatorem Przeglądu Filmowego czASKina, Andrzejek, Otrzęsin i Cieszynaliów. Od kilku lat członkowie Koła biorą udział w działaniach Nocy Muzeów w Cieszynie, w czasie którym organizuje Noc Twórczości Animatora. W czasie tych imprez członkowie Koła aktywnie działają na polu zarówno plastycznym, jak i rozrywkowym, przygotowując konkursy, QUIZ-y wiedzy czy warsztaty artystyczne, przekazując innym swoją wiedzę dotyczącą m.in. fotografii otworkowej, bibułkarstwa, masek gipsowych, kuglarstwa i wielu innych.
Naszym Członkom nie jest także obce współczucie dla potrzebujących. Koło prowadziło działania animacyjne na terenie cieszyńskiego zakładu karnego, organizując spotkanie mikołajkowe dla osadzonych i ich rodzin. Ponadto członkowie Koła przyłączyli się do zbiórki darów dla Domu Samotnej Matki w Kielcach, karmy dla Przytuliska dla kotów w Goleszowie, a także organizacji kiermaszu „Free Yourself – Suit Yourself”, wspierającego schronisko w Cieszynie i stowarzyszenie Być Razem. Ponadto przyłączyliśmy się także do międzynarodowej akcji pisania listów w obronie więźniów politycznych i więźniów sumienia, organizowanej przez Amnesty International.
Jesteśmy także obecni na dużych wydarzeniach i imprezach kulturalnych np. Przegląd Filmowy Kino na Granicy w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, Śląski Festiwal Nauki Katowice, Pszczyński Festiwal Organizacji Pozarządowych.

Staramy się być organizacją otwartą na nowych ludzi i ciekawe pomysły. Być może dlatego pozostajemy w serdecznych kontaktach zarówno z władzami uczelni i organizacjami studenckimi, jak i samymi studentami. Chętnie zobaczymy wśród nas osoby o twórczej i kreatywnej osobowości, chcące realizować własne projekty i pracować z innymi!

Sekcje Studenckiego Koła Animatorów:
- sekcja teatralna: Teatr WrzASKu
- sekcja kuglarska
- sekcja filmowa: PF czASKina (www.facebook.com/pfczaskina), Klub Filmowy KLAPS (www.facebook.com/kfklaps)
 

Informacje Koła: www.facebook.com/animatorzycieszyn
E-mail: koloanimacja.cieszyn@gmail.com
Przewodnicząca: Natalia Kulpa
Opiekun: mgr Jolanta Gisman-Stoch