Studentki etnologii w cieszyńskich archiwach i muzeach

[current-page:title] - obraz

W semestrze letnim 2018/2019 studentki etnologii i antropologii kulturowej w ramach zajęć dydaktycznych Muzeum na pograniczu wraz z dr hab. Grzegorzem Studnickim odwiedziły Muzeum Straży Pożarnej (Czeski Cieszyn), Książnicę Cieszyńską (Cieszyn) oraz Archiwum i Bibliotekę Konwentu Zakonu Bonifratów (Cieszyn). To doskonała okazja, aby bezpośrednio zapoznać się z unikatowymi nieraz przykładami dziedzictwa piśmienniczego i kulturowego na pograniczu polsko-czeskim.