Uniwersytet Śląski na pikniku „Mundurowi Dzieciom”

Uniwersytet Śląski na pikniku

W dniu 03.06.2017 r. na dziedzińcu zamkowym w Kończycach Małych odbył się dziewiąty już piknik „Mundurowi Dzieciom”, którego jednym ze współorganizatorów był Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji.
W przepięknych okolicznościach przyrody prezentowały się Policja, Służba Więzienna, Straż Pożarna, cieszyński Garnizon, a także zespoły dziecięce z regionu. Liczne pokazy umiejętności i sprzętu służb mundurowych uzupełniały zorganizowane przez studentów naszego Wydziału, animacje dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy, konkursy oraz występy Usiołka. Zorganizowane pod kierunkiem dr Ilony Fajfer-Kruczek działania były kontynuacją dotychczasowej współpracy ze środowiskiem lokalnym, szczególnie z instytucjami związanymi z bezpieczeństwem społecznym, a także miały charakter edukacyjny oraz promocyjny. Obecność naszego Wydziału, a szczególnie przygotowany program został przez uczestników i organizatorów doceniony i wyróżniony medalem tego wydarzenia.
Fotoreportaż w portalu OLX: http://fotoreportaz.ox.pl/fotoreportaz,11797,konczyce-male-mundurowi-dzieciom.html