Współpraca dydaktyczno-naukowa ze Szkołą Podstawową nr 2 w Ligocie

Współpraca dydaktyczno-naukowa

W dniu 24 marca 2017 odbyło się ważne wydarzenie dla społeczności akademickiej. Uniwersytet Śląski, który reprezentowany był przez Dziekana Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie prof. dr hab. Zenona Gajdzicę podpisał umowę o współpracy dydaktyczno-naukowej ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie. Jednocześnie objął patronatem naukowym wymienioną placówkę. Uroczystość odbyła się w szkole w Ligocie. Spotkaniu towarzyszyła część oficjalna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej: uczniowie koła tanecznego zaprezentowali układ taneczny do piosenki „Marzenia się spełniają”, wykonali dwa utwory muzyczne, piosenki: „Do kołyski” i „Tolerancja”, a także uczniowie klasy 4 i 5 przygotowali przedstawienie „Pięć życzeń Natalki”. Miała również miejsce premiera kolejnego miganego utworu „Orła cień” przygotowanego pod opieką mgr Anny Wojtas-Rduch „Chór Niemego” Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Po występach przemówienie miał prof. dr hab. Zenon Gajdzica. Uczniowie z koła dziennikarskiego placówki mieli możliwość zadawania pytań Profesorowi, które wcześniej dla niego przygotowali. Ostatnią częścią było uroczyste podpisanie umowy o współpracy między Uczelnią reprezentowaną przez prof. dr hab. Zenona Gajdzicę a Szkołą reprezentowaną przez Panią wicedyrektor mgr Joannę Linnert. Koordynatorami ze strony szkoły są: mgr Monika Fuchs, Hanna Grzywa oraz Marzena Lasek, natomiast  ze strony Uczelni: dr Dorota Prysak, dr Magdalena Ochwat, dr Magdalena Ślawska Na pożegnanie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.
Tekst: Angelika Kwiatkowska, Paulina Woźnica
Zdjęcia: Angelika Kwiatkowska, Paulina Woźnica