XIII Studencki Przegląd Filmowy „czASKina”

Czas kina - plakat

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Droga do szczęścia”, odbędzie się w dniach 14 - 16 marca 2016 roku. Po raz trzynasty  studenci animacji społeczno-kulturalnej z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaproponują nam trzydniowe wydarzenie, które zostanie poprzedzone spektaklem ”Męczeństwo Piotra Ohey’a” przygotowanego przez studencką grupę teatralną „Ulga”.
Głównym punktem programu będą projekcje filmowe. Każdego dnia przeglądu będą wyświetlane dwa filmy. W pierwszy dzień zobaczymy filmy polskie, w drugi nieanglojęzyczne, natomiast w ostatnim dniu obejrzymy filmy amerykańskie.
Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w imprezach towarzyszących takich jak: warsztaty z dubbingu oraz w lekcji z podstaw operowania kamerą prowadzonych przez studentkę II roku reżyserii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zaplanowano również: wystawę fotograficzną „Cieszyn nocą”, koncert zespołu „Fleuron”, a zwieńczeniem całego przeglądu będzie koncert zespołu „Sety z Kasety”.
Karnety i bilety będzie można nabyć na stoiskach w holu głównym na Uniwersytecie Śląskim oraz w Galerii 13 przy ulicy Nowe Miasto 13.
Karnet upoważnia do wejścia na wszystkie pokazy filmowe i inne imprezy towarzyszące realizowane podczas XIII SPF „czASKina”.
Dla osób z karnetem są przewidziane dodatkowe atrakcje.
Szczegółowe informacje dostępne na facebooku: https://www.facebook.com/czaskina2015/?fref=ts
Zapraszamy również do obserwowania nas na instagramie: https://www.instagram.com/czas_kina