Zbiórka nakrętek na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie

Zbiórka nakrętek

Od kilku lat organizowana jest na terenie Cieszyna i okolic zbiórka nakrętek dla Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. W tym roku również Koło Naukowe Resocjalizacji i Socjoterapii postanowiło przyłączyć się do akcji i zorganizować zbiórkę nakrętek na terenie Wydziału Etnologii i Nauki o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W zbiórkę zaangażowali się także osadzeni oraz funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie, a także studenci, wykładowcy i pracownicy naszego Wydziału.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, trwała od 1.02-8.02.2017, a odbiór nakrętek dla Hospicjum miał miejsce 22.02.2017. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu społeczności akademickiej i Służby Więziennej udało się zebrać 10 worków nakrętek (81 kilogramów). Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy, mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie pomoże podopiecznym Hospicjum. Zachęcamy do zbierania nakrętek, bo kolejne akcje już wkrótce!

Tekst: Angelika Kwiatkowska
Foto: Klaudia Uba