Znajdź czas na czASKina!

plakat_czASKina.png

Znajdź czas na czASKina!

Studenci animacji społeczno-kulturalnej oraz Studenckie Koło Animatorów Kultury zapraszają na 14-stą edycję Przeglądu Filmowego czASKina, który odbędzie się w dniach 13-15 marca 2017. Jak co roku w cieszyńskim Kinie Piast będzie można uczestniczyć przez 3 dni w ciekawych seansach filmowych. Organizatorzy przygotowali 4 projekcje pełnometrażowe oraz 3 krótometrażowe, autorstwa studentów z PWSFTviT w Łodzi. Podczas wieczornych seansów w kinie będzie można zobaczyć efekty pracy uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Akademii Filmu Dokumentalnego. Warsztaty prowadzi studentka III roku reżyserii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Oprócz projekcji filmowych organizatorzy przygotowali szereg innych atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Rozpoczną się one koncertem dwóch cieszyńskich zespołów SEALS oraz NONA, który odbędzie się w Kamienicy Konczakowskich. We wtorek zaś, animatorzy zapraszają na Grę Miejską „Jak film to INO w Cieszynie”. Start o 16:30 spod budynku UŚ w Cieszynie. W trzeci dzień odbędzie się impreza taneczna w Klubie Studenckim Panopticum, na której zagra, znany z serwisu YouTube, CHWYTAK.

Cały przegląd poprzedzi panel dyskusyjny pt.: „O plakacie w dzień targowy rozmowy” oraz wystawa plakatów z dotychczasowych edycji "Czasu Kina". Wszystko odbędzie się 8 marca w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie o 17.00. Na spragnionych rywalizacji, tuż po 19.00 w Klubie Studenckim Panopticum będzie czekało „QUIZowanie na start!”.

Karnety i bilety będzie można nabyć na stoiskach w holu głównym WEiNoE oraz w Galerii 13 przy ulicy Nowe Miasto 13.
Karnet upoważnia do wejścia na wszystkie pokazy filmowe i inne imprezy towarzyszące realizowane podczas 14. Przeglądu Filmowego czASKina.
Dla osób z karnetem przewidziane są dodatkowe atrakcje.
Szczegółowe informacje dostępne na Facebooku: https://www.facebook.com/pfczaskina/?ref=ts&fref=ts
Zapraszamy również do obserwowania nas na Instagramie: https://www.instagram.com/czas_kina

Galeria

afisz programowy czASKinaplakat czASKina.png